repetytorium maturalne angielski

Matura z angielskiego na 100% – w jaki sposób?

Posted On
Posted By Daniel

Język angielski to jeden z przedmiotów, który maturzysta musi zdać na poziomie podstawowym. Wielu jednak uczniów decyduje się podejść do niej w formie rozszerzonej, zwiększając tym samym swoje szanse na dostanie się do wymarzonej uczelni. Jeśli także rozważasz wspomnianą opcję, czekają cię dziesiątki godzin przygotowań na własną rękę! Dlaczego? Edukacja w szkole bowiem nie jest idealna, przez co często brakuje czasu na przerobienie wszystkich zagadnień w przyzwoitym stopniu. Co więcej, w klasie często obecni być mogą nieco słabsi uczniowie, przez co poziom nauczania musi być do nich dostosowywany. Rozwiązaniem wspomnianych problemów może być repetytorium maturalne. Angielski (https://www.taniaksiazka.pl/matura-jezyk-angielski-2022-repetytoria-podreczniki-c-313_11053_13391.html) nigdy nie stanie się bardziej przystępny w nauce bez używania dodatkowych pomocy maturalnych, stąd warto takowe nabyć!

Zbiór maturalnych zagadnień

Każde repetytorium maturalne zawiera część lub całość zagadnień wymaganych na maturze podstawowej oraz rozszerzonej. Na początku najczęściej spotkamy się ze zbiorem informacji teoretycznych, przygotowujących do interakcji z przerabianym tematem. Lista słówek, wyjaśnienie aspektów gramatycznych czy też przedstawienie zasad pisowni danej formy tekstu – to aspekty, które każdy repetytorium maturalne musi posiadać w swojej zawartości! Drugą natomiast wymaganą treścią są zadania maturalne. Ćwiczenia takie powinny być sformułowane na podstawie występujących w poprzednich latach poleceń, by przyzwyczaić ucznia do formy, z jaką w niedługim czasie będzie miał styczność. Jakich wydawnictw repetytoria warto więc wybierać, by nie stracić pieniędzy?

Liderzy rynku repetytoriów maturalnych do języka angielskiego

Pierwszym z omawianych wydawnictw będzie wydawnictwo Pearson. Obecne na rynku od wielu lat jest gwarantem wysokiej jakości. Ich podręczniki, zbiory zadań czy też repetytoria zbierają bardzo dobre opinie wśród maturzystów. Drugim natomiast jest Macmillan. W swojej ofercie posiadają książki dla młodzieży w różnym wieku – począwszy od przedszkola, a kończąc na szkołach ponadpodstawowych.

 

Related Post